środa, 27 lipca 2016

27.07.2016 + późniejsze aktualizacje (jak na coś wpadnę)

Dzisiaj polecę trochę  z innej beczki. Natchnęło mnie na spisanie rzeczy, które będę mgła robić w domu, żeby jak najmniej czasu spędzać korzystając z internetu. Początkowo lista miała się znaleźć w moim "rozwojowym zeszycie", ale chyba mogę się nią podzielić :) To co? Zaczynamy!
 1. Posprzątać w szafie (i nie tylko) ! To jest coś co o dziwo lubię, Uspokaja mnie pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy, ogarnięcie gratów. Może coś można komuś oddać, sprzedać? 
 2. Przeczytać książki. Ja ostatnio na nowo odkryłam biblioteki a także uczę się czytać nie tylko wciągające powieści, ale i reportaże, poradniki- coś co rozwinie moją wiedzę czy osobowość.
 3. Oglądanie filmów / seriali. Może to w końcu odpowiedni czas, żeby nadrobić filmy z wyzwania filmowego? Sprawdzić, ile wartościowych filmów czeka na chwilę wolnego. Nadszedł czas! 
 4. Śpiewać! Mam nadzieję przez wakacje podszkolić się trochę ze śpiewania rozrywki, może jakiegoś musicalu. A jeśli połączyć by to z jakąś imprezą karaoke? (mało bez internetu, ale zawsze to jakiś pomysł) :)
 5. Ruch na świeżym powietrzu. O ile pogoda pozwoli (chociaż  niespodziewany deszcz to czasami fajna przygoda ;)) Bieganie, rolki, wycieczki rowerowe, spacer z psem- jest mnóstwo możliwość.
 6. Jak był ruch na świeżym powietrzu to jeszcze może zadbać o ciało w domu- joga, pilates, ćwiczenia poprawiające postawę, wysmuklające ciało.
 7. A po tym wszystkim relaksująca kąpiel z pachnącymi olejkami i świecami <3.
 8. Nauka angielskiego- praktyka czyni mistrza! Można gadać nawet do siebie ^^
 9. Zadbać o swoje odżywianie! W końcu jest czas, żeby posiedzieć trochę w kuchni i popróbować nowych przepisów  :)
 10. Poczytać czasopismo. Ale nie byle jakie- ja ostatnio odkryłam kwartalnik Presto, czyli prosto o muzyce. Jest mnóstwo magazynów o najróżniejszej tematyce. Czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
 11. Sesja fotograficzna w terenie. Twoim modelem może być natura ;) 
 12. A może by się wybrać na basen? :)
 13. Albo do parku linowego? 
 14. A może jakiś spływ kajakowy? W wakacje jest dużo ciekawych atrakcji turystycznych, warto zapoznać się z ofertą w najbliższej okolicy.
 15. Wywołanie zdjęć i zrobienie kolaży bądź albumów dla siebie albo dla kogoś bliskiego. Zdjęcia są super! Sama żałuję, że tak mało mam ich teraz w wersji papierowej.
 16. Grasz na jakimś instrumencie? Jeśli nie to dobry czas, żeby zacząć. I to wcale nie jest tak, że w pewnym wieku już nie opłaca się zaczynać. Zawsze się opłaca! Możesz ćwiczyć dla swojej satysfakcji i frajdy, nie trzeba być od razu Chopinem ;)
 17. Lubisz robić listy? Ja uwielbiam! Mam listę filmów do obejrzenia, książek do przeczytania, listę celów, marzeń, ubrań, które chciałabym kiedyś kupić. 
 18. Modlitwa/medytacja. To już uzależniam od poglądów religijnych. Albo po prostu wsłuchanie się w swój organizm.
 19. Maluj! Pamiętasz, ile radości daje namalowanie czegoś farbami? Nie musi być na kartce, możesz ozdobić pudełko albo butelkę.
 20. Albo ściany! Takie odświeżenie pokoju zawsze dobra rzecz :D
 21. Możesz zrobić dobry uczynek- pomóc sąsiadce z dziećmi, skosić trawnik, podlać kwiaty, wyjść z psem.
 22. Pisać pamiętnik.
 23. Napisz do kogoś list. Na przykład do przyjaciółki z liceum. Ja chyba tak zrobię. Na pewno się ucieszy :)


A jeśli nic Ci się nie chce i najchętniej utopiła byś swój czas przeglądając Facebooka? 

Okej, ale wtedy nie odpoczniesz, nie zregenerujesz ciała, nie pobudzisz wyobraźni, zmęczysz oczy i prawdopodobnie kręgosłup.
Jasne, że czasami i taki humor nas dopada- położyć się na łóżku, wyjąć paczkę żelków i scrollować Instagrama, Facebooka, oglądać MyStory na Snapchacie. Oby takie dni zdarzały mi się jak najrzadziej. Jeszcze tego nie próbowałam, ale może wtedy dobrze odciąć sobie internet, położyć się na podłodze, włączyć ulubioną płytę i nabrać chęci do życia? Czasami prysznic pomaga- to sprawdzona metoda :) 

xoxo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz